• Huvudpartners

Tisdag Tis 15 September Sep
Tisdag Tis 22 September Sep
Onsdag Ons 23 September Sep
Tisdag Tis 29 September Sep
Torsdag Tor 1 Oktober Okt
Tisdag Tis 1 Juni Jun
Tisdag Tis 15 Juni Jun
Tisdag Tis 22 Juni Jun
Tisdag Tis 29 Juni Jun
Tisdag Tis 6 Juli Jul
Torsdag Tor 8 Juli Jul
Tisdag Tis 20 Juli Jul
Torsdag Tor 22 Juli Jul
Tisdag Tis 27 Juli Jul
Torsdag Tor 29 Juli Jul
Tisdag Tis 10 Augusti Aug
Tisdag Tis 17 Augusti Aug
Tisdag Tis 24 Augusti Aug
Tisdag Tis 31 Augusti Aug
Torsdag Tor 2 September Sep
Tisdag Tis 7 September Sep

I går kördes kval till GP serien 2022

20 juni 2021 06:56
Kval till SGP

Från kvalet i Nagyhalasz, Ungern gick Pawel Przedpełski vidare med en fjärdeplats med 11+3 (3,2,1,2,3).

Från kvalet i Glasgow, Storbritannien tog sig Jaimon Lidsey inte vidare med en sjätteplats med 10 (2,3,1,3,1).


Nagyhalasz, Ungern

  1. Rohan Tungate (Australien) 13+3 (3, 3, 2, 2, 3)

  2. Martin Smolinski (Tyskland) 13+2 (2, 3, 3, 3, 2)

  3. Jewgienij Kostygow (Lettland) 12 (2, 3, 3, 1, 3)

  4. Paweł Przedpełski (Polen) 11+3 (3, 2, 1, 2, 3)

--

  1. Siergiej Łogaczow (Ryssland) 11+2 (0, 2, 3, 3, 3)

  2. Grigorij Łaguta (Ryssland) 9 (3, 1, 2, 2, 1)

  3. Kevin Wolbert (Tyskland) 8 (2, 0, 2, 2, 2)

  4. Patrick Hansen (Danmark) 7 (3, 2, 0, F, 2)

  5. Oleg Michaiłow (Łettland) 7 (2, 1, 3, 1, 0)

  6. Dimitri Berge (Frankrike) 7 (1, 2, 1, 3, 0)

  7. Kim Nilsson (Sverige) 7 (1, 1, 1, 3, 1)

  8. Victor Palovaara (Sverige) 4 (0, 3, 0, 0, 1)

  9. Marko Lewiszyn (Ukraina) 4 (1, X, 1, X, 2)

  10. Eduard Krcmar (Tjeckien) 3 (1, 0, 2, -, -)

  11. Milen Manew (Bulgarien) 2 (R, 1, 0, 0, 1)

  12. Denis Fazekas (Ungern) 1 (0, 0, 0, 1, 0)

  13. Roland Kovacs (Ungern) 1 (1)

  14. Mark Barany (Ungern) 0 (R)


Glasgow, Storbritannien

  1. Tobiasz Musielak (Polen) 15 (3, 3, 3, 3, 3)

  2. Chris Holder (Australien) 13 (2, 3, 3, 2, 3)

  3. Nicolai Klindt (Danmark) 12 (3, 1, 3, 3, 2)

  4. Daniel Bewley (England) 11+3 (1, 2, 3, 2, 3)

--

  1. Rasmus Jensen (Danmark) 11+2 (3,2, 1, 2, 3)

  2. Jaimon Lidsey (Australien) 10 (2, 3, 1, 3, 1)

  3. (R1) Tomas Brennan (England) 9 (2, 2, 3, 2)

  4. Luke Becker (USA) 9 (2, 2, 2, 1, 2)

  5. Erik Riss (Tyskland) 7 (0, 3, 2, 1, 1)

  6. Charles Wright (England) 7 (1, X, 2, 2, 2)

  7. Lewis Kerr (England) 6 (3, 2, 0, 1, 0)

  8. Broc Nicol (USA) 3 (1, 0, 1, 0, 1)

  9. Lasse Fredriksen (Norge) 3 (1, 1, 0, 0, 1)

  10. Max Ruml (USA) 2 (F, 1, 1, 0, 0)

  11. Steven Goret (Frankrike) 1 (0, 0, R, 1, 0)

  12. (R2) Drew Kemp (England) 1 (1, 0, 0, 0)

  13. Tero Aarnio (Finland) 0 (0, -, -, -, -)

  14. Bradley Wilson-Dean (Nya Zeeland) 0 (T, X, -, -, -)