• Huvudpartners

Torsdag Tor 13 Augusti Aug
Tisdag Tis 18 Augusti Aug
Torsdag Tor 20 Augusti Aug
Tisdag Tis 25 Augusti Aug
Tisdag Tis 1 September Sep
Tisdag Tis 8 September Sep
Tisdag Tis 15 September Sep
Tisdag Tis 22 September Sep
Onsdag Ons 23 September Sep
Tisdag Tis 29 September Sep
Torsdag Tor 1 Oktober Okt
Tisdag Tis 1 Juni Jun
Tisdag Tis 15 Juni Jun
Tisdag Tis 22 Juni Jun
Tisdag Tis 29 Juni Jun
Tisdag Tis 6 Juli Jul
Torsdag Tor 8 Juli Jul
Tisdag Tis 20 Juli Jul
Torsdag Tor 22 Juli Jul
Tisdag Tis 27 Juli Jul
Torsdag Tor 29 Juli Jul
Tisdag Tis 10 Augusti Aug
Tisdag Tis 17 Augusti Aug
Tisdag Tis 24 Augusti Aug
Tisdag Tis 31 Augusti Aug
Torsdag Tor 2 September Sep
Tisdag Tis 7 September Sep

Resultat från Polen

15 maj 2021 22:23
eWinner 1 liga & PGE Ekstraliga

Idag har Mads Hansen kört för Kolejarz Opole och tog 13 (3,3,2,2,3). Kolejarz Opole vann hemma mot PSŹ Poznan med 55-35 i 2 liga.

Jaimon Lidsey tog 11 (0,3,2,3,3) för Unia Leszno som vann hemma mot Zielona Gora med 54-36 i Ekstraliga.

Viktor Kulakov tog 14+1 (2,2,3,2,3,2') för Wybrzeze Gdansk som förlorade hemma mot Orzel Lodz med 44-45 i eWinner 1 liga.


2 liga

Kolejarz Opole: 55

  1. Jacob Thorssell (2*,3,3,2,1) 11+1

  2. Oskar Polis (3,1,0,2*,3) 9+1

  3. Mads Hansen (3,3,2,2,3) 13

  4. Kamil Brzozowski (0,2*,1*) 3+2

  5. Andriej Kudriaszow (3,0,3,3,1) 10

  6. Kacper Łobodziński (2*,1,1) 4+1

  7. Mateusz Świdnicki (3,2,0,U) 5

PSŻ Poznań: 35

  1. Matias Nielsen (1,3,1*,1,2) 8+1

  2. Lars Skupień (1*,1,2,3,0,T) 7+1

  3. Jonas Seifert-Salk (0,1,2,0) 3

  4. Robert Chmiel (2,0,0) 2

  5. Kevin Woelbert (2,2,3,3,1,2) 13

  6. Kacper Kłosok (1,0,0,0) 1

  7. Jakub Szpytma (0,0,1) 1


PGE Ekstraliga

Unia Leszno: 54

  1. Emil Sajfutdinow (3,2*,2*,D,2*) 9+3

  2. Janusz Kołodziej (3,3,3,3,-) 12

  3. Jaimon Lidsey (0,3,2,3,3) 11

  4. Jason Doyle (3,1,1*,3,2) 10+1

  5. Piotr Pawlicki (0,2,3,0) 5

  6. Krzysztof Sadurski (1,1,0) 2

  7. Kacper Pludra (3,0,2*,0) 5+1

  8. Szymon Szlauderbach NS

Falubaz Zielona Góra: 36

  1. Piotr Protasiewicz (1*,1,1,-) 3+1

  2. Max Fricke (2,3,0,1*,1,1) 8+1

  3. Matej Zagar (2,2,2,1*,1) 8+1

  4. Jan Kvech (2,0,1*,-,-) 3+1

  5. Patryk Dudek (1*,1,3,2,2,3) 12+1

  6. Fabian Ragus (0,0,0) 0

  7. Nile Tufft (2,0,0) 2

  8. Damian Pawliczak (0) 0


eWinner 1 liga

Wybrzeże Gdańsk: 44

  1. Wiktor Kułakow (2,2,3,2,3,2*) 14+1

  2. Michał Gruchalski (3,1*,0,0) 4+1

  3. Krystian Pieszczek (1*,0,1,2,2*) 6+2

  4. Jakub Jamróg (2,1,3,2*,3,3) 14+1

  5. Rasmus Jensen (0,1,-,1) 2

  6. Alan Szczotka (2,1,U) 3

  7. Piotr Gryszpiński (W,D,1*) 1+1

  8. Lukas Fienhage

Orzeł Łódź: 45

  1. Marcin Nowak (0,2*,1,0) 3+1

  2. Brady Kurtz (1,3,3,3,0) 10

  3. Norbert Kościuch (3,2*,1,2*,1) 9+2

  4. Luke Becker (2,3,2,1,0) 8

  5. Aleksandr Łoktajew (3,3,2,3,1) 12

  6. Mateusz Dul (3,0,0) 3

  7. Jakub Sroka (W,0,0) 0

  8. Ben Ernst