• Huvudpartners

Tisdag Tis 20 Juli Jul
Torsdag Tor 22 Juli Jul
Tisdag Tis 27 Juli Jul
Torsdag Tor 29 Juli Jul
Tisdag Tis 10 Augusti Aug
Tisdag Tis 17 Augusti Aug
Tisdag Tis 24 Augusti Aug
Tisdag Tis 31 Augusti Aug
Torsdag Tor 2 September Sep
Tisdag Tis 7 September Sep
Tisdag Tis 28 September Sep
Onsdag Ons 29 September Sep
Tisdag Tis 10 Maj Maj
Tisdag Tis 17 Maj Maj
Tisdag Tis 24 Maj Maj
Tisdag Tis 31 Maj Maj
Torsdag Tor 2 Juni Jun
Tisdag Tis 14 Juni Jun
Tisdag Tis 21 Juni Jun
Torsdag Tor 30 Juni Jun
Torsdag Tor 14 Juli Jul
Tisdag Tis 19 Juli Jul
Tisdag Tis 2 Augusti Aug
Torsdag Tor 4 Augusti Aug
Tisdag Tis 9 Augusti Aug
Tisdag Tis 16 Augusti Aug

Resultat från dagens matcher i Polen

8 maj 2022 22:30
Polen

Bartosz Smektala tog 5+2 (1',1',0,3,0) och Fredrik Lindgren tog 6+1 (1',1,2,2,0) för Wlokniarz Czestochowa som förlorade borta med 50-40 i Ekstraliga.

Pawel Przedpelski tog 7+2 (1,1,2,1',0,2') för Apator Torun som vann borta mot GKM Grudziadz med 46-44 i Ekstraliga.

Mads Hansen tog 3+2 (1',2',X,0) för Landshut Devils som vann hemma mot Wybrzeze Gdansk med 47-43 i 1 liga.


Ekstraliga

STAL GORZOW: 50

  1. Wiktor Jasiński 6+1 (0,3,2',X,1)

  2. Anders Thomsen 12+1 (3,2',3,1,3)

  3. Martin Vaculik 12 (3,3,3,2,1)

  4. Patrick Hansen 2 (0,X,0,2)

  5. Bartosz Zmarzlik 15 (3,3,3,3,3)

  6. Jakub Stojanowski 0 (F,0,0)

  7. Mateusz Bartkowiak 3+1 (2,0,1')

  8. Timi Salonen (Körde ej)

WLOKNIARZ CZESTOCHOWA: 40

  1. Leon Madsen 12 (2,2,1,3,2,2)

  2. Bartosz Smektala 5+2 (1',1',0,3,0)

  3. Fredrik Lindgren 6+1 (1',1,2,2,0)

  4. Jonas Jeppesen 5+2 (1',2,1',1)

  5. Kacper Woryna 3+1 (2,X,1',0)

  6. Jakub Miśkowiak 5 (1,2,2)

  7. Mateusz Świdnicki 4 (3,1,0)

  8. Andrij Rozaliuk (Körde ej)


Ekstraliga

GKM GRUDZIADZ: 44

  1. Przemysław Pawlicki 5 (2,2,1,0)

  2. Krzysztof Kasprzak 5+1 (2,1',0,1,1)

  3. Frederik Jakobsen 7 (0,3,2,2,0)

  4. RR

  5. Nicki Pedersen 17 (3,2,3,3,3,3)

  6. Kacper Łobodziński 2+1 (1,1',0)

  7. Kacper Pludra 4+1 (3,0,1')

  8. Norbert Krakowiak 4+2 (1,2',1',0)

APATOR TORUN: 46

  1. Patryk Dudek 15+1 (3,3,3,2',2,2)

  2. Robert Lambert 11+1 (0,1,1',3,3,3)

  3. Pawel Przedpelski 7+2 (1,1,2,1',0,2')

  4. RR

  5. Jack Holder 11+1 (2,0,3,3,2,1')

  6. Denis Zieliński 2 (2,0,0)

  7. Karol Żupiński 0 (0,0,0)

  8. Zach Cook (Körde ej)


1 liga

LANDSHUT DEVILS: 47

  1. Kai Huckenbeck 14 (3,3,3,2,3)

  2. Michael Härtel 3 (2,TT,1,X)

  3. Erik Riss 8 (1,3,3,1,0)

  4. Mads Hansen 3+2 (1',2',X,0)

  5. Dimitri Berge 8 (2,3,2,1,R)

  6. Erik Bachhuber 2 (1,0,1)

  7. Norick Blödorn 9+1 (3,0,2',3,1)

  8. Mario Niedermeier (Körde ej)

WYBRZEZE GDANSK: 43

  1. Wiktor Trofimow 3+1 (2,1',0)

  2. Rasmus Jensen 9 (0,2,2,2,3)

  3. Timo Lahti 10+1 (0,0,3,3,3,1')

  4. Adrian Gała 5 (3,1,X,1)

  5. Jakub Jamróg 12+2 (3,1,2,2',2',2)

  6. Kamil Marciniec 4 (2,1,1)

  7. Marcel Krzykowski 0 (0,F)

  8. Miłosz Wysocki 0 (0)