• Ligasponsorer

Tisdag Tis 3 September Sep
Tisdag Tis 10 September Sep
Tisdag Tis 11 Augusti Aug
Torsdag Tor 13 Augusti Aug
Tisdag Tis 18 Augusti Aug
Torsdag Tor 20 Augusti Aug
Tisdag Tis 25 Augusti Aug
Tisdag Tis 1 September Sep
Tisdag Tis 8 September Sep
Tisdag Tis 15 September Sep
Tisdag Tis 22 September Sep
Onsdag Ons 23 September Sep
Tisdag Tis 29 September Sep
Torsdag Tor 1 Oktober Okt
Tisdag Tis 1 Juni Jun
Tisdag Tis 15 Juni Jun
Tisdag Tis 22 Juni Jun
Tisdag Tis 29 Juni Jun
Tisdag Tis 6 Juli Jul
Torsdag Tor 8 Juli Jul
Tisdag Tis 20 Juli Jul
Torsdag Tor 22 Juli Jul
Tisdag Tis 27 Juli Jul
Torsdag Tor 29 Juli Jul
Tisdag Tis 10 Augusti Aug
Tisdag Tis 17 Augusti Aug
Tisdag Tis 24 Augusti Aug
Tisdag Tis 31 Augusti Aug

Resultat från Polen

11 april 2021 21:10
eWinner 1 liga & PGE Ekstraliga

Viktor Kulakov blev bästa poängplockare för Wybrzeze Gdansk med 14 (3,3,3,3,2). Matchen mellan Wybrzeze Gdansk och ROW Rybnik i eWinner 1 liga slutade 45-45.

Bartosz Smektała tog 3+1 (0,2,1',0) för Wlokniarz Czestochowa och Jaimon Lidsey tog 8+1 (0,3,2',3,0) för Unia Leszno. Wlokniarz Czestochowa förlorade hemma mot Unia Leszno med 41-49 i PGE Ekstraliga.


eWinner 1 liga

WYBRZEZE GDANSK: 45

  1. Krystian Pieszczek (X, 2*, X, 1, 1) 4+1

  2. Rasmus Jensen (3, 3, 2, 0, 3) 11

  3. Jakub Jamróg (2, 3, 3, 2, 1*) 11+1

  4. Michał Gruchalski (1, 0) 1

  5. Viktor Kulakov (3, 3, 3, 3, 2) 14

  6. Piotr Gryszpiński (1, 0, 0) 1

  7. Alan Szczotka (0, 0, 1*) 1+1

  8. Aleksandr Kajbuszew (2*, 0) 2+1

ROW RYBNIK: 45

  1. Kacper Gomólski (3, 2, 1, 2*, 3) 11+1

  2. Sergiej Logachev (2, 1*, 3, 3, 0) 9+1

  3. Viktor Trofimov (1, 2, 1*, 2, 2) 8+1

  4. Rune Holta (1*, 1*, 2, 3, R) 7+2

  5. Błażej Wypior

  6. Mateusz Tudzież (3, 2, 1, 1, 1*) 8+1

  7. Przemysław Giera (2*, 0, R, X, 0) 2+1


PGE Ekstraliga

WLOKNIARZ CZESTOCHOWA: 41

  1. Leon Madsen (3, 3, 2, 2, 2, 2) 14

  2. Jonas Jeppesen (1, 2*, 0) 3+1

  3. Kacper Woryna (1, 0, 2, 1, 1*) 5+1

  4. Bartosz Smektała (0, 2, 1*, 0) 3+1

  5. Fredrik Lindgren (3, 1, 1, 0, 0) 5

  6. Jakub Miśkowiak (3, 3, 0, 1) 7

  7. Bartłomiej Kowalski (2*, 0, 2) 4+1

  8. Mateusz Świdnicki

UNIA LESZNO: 49

  1. Emil Sajfutdinow (2, 3, 1, 1) 7

  2. Janusz Kołodziej (2, 2*, 3, 3, 3) 13+1

  3. Jaimon Lidsey (0, 3, 2*, 3, 0) 8+1

  4. Jason Doyle (2, 1, 3, 3, 1) 10

  5. Piotr Pawlicki (1*, 1, 3, 2*, 3) 10+2

  6. Krzysztof Sadurski (1, 0, 0) 1

  7. Kacper Pludra (F, 0, X) 0

  8. Szymon Szlauderbach